Linienlaser
Linienlaser

Linienlaser hedue L1G

İç mekandaki yeşil lazer ışını sayesinde daha iyi görünürlük

199,00 €
KDV hariç önerilen perakende satış fiyatı.

Linienlaser hedue L1G Daha fazla öğren

Çizgi lazeri hedue M4

Üç yeşil lazer çizgisi ve Li-ion pil ile 360 ° çizgi lazeri.

389,00 €
KDV hariç önerilen perakende satış fiyatı.

Çizgi lazeri hedue M4 Daha fazla öğren

Lazer alıcısı LD2

Çizgi lazer ile güneş ışığında veya daha uzun mesafelerde tesviye.

98,00 €
KDV hariç önerilen perakende satış fiyatı.

Lazer alıcısı LD2 Daha fazla öğren

Hedue M4 çizgi lazeri için Li-ion pil ve şarj beşiği

36,00 €
KDV hariç önerilen perakende satış fiyatı.

Hedue M4 çizgi lazeri için Li-ion pil ve şarj beşiği Daha fazla öğren

Çizgi lazeri nedir?

Çizgi lazeri bir veya daha fazla lazer çizgisini duvara, zemine veya tavana yansıtır. Çoğu çizgi lazerinde, biri yatay, diğeri dikey olmak üzere, birlikte bir haç oluşturan en az iki lazer çizgisi bulunur. Burada gösterilen çizgi lazerleri ile bu lazer çizgileri otomatik olarak yatay ve dikey olarak hizalanır. Çizgi lazeri su terazisinin yerini alır ve yapı elemanlarının veya dekorasyonların kolayca hizalanmasına olanak tanır. Bu cihazların diğer isimleri çapraz çizgi lazerleri, çok çizgili lazerler veya çapraz lazerlerdir.

Devamını oku...

Kalibrasyon sertifikası nedir

Çizgi lazerleri ve döner lazerler teslim edilmeden önce ölçüm doğruluğu elektronik olarak kontrol edilir. Düzenli denetim aynı zamanda standartlara ve yasal gerekliliklere uygun güvenilirliği de sağlar. Çalışmanız sırasında veya ölçüm cihazlarının kontrolü sırasında hatalar meydana gelirse, bunlar kalibrasyon hizmeti kapsamında yeniden ayarlanacaktır. Daha sonra tekrar hassas ve güvenilir bir şekilde ölçüm yapabilirsiniz. Ölçüm raporu QR kodu ve akıllı telefon kullanılarak görüntülenebilir. Cihazın gerçek tesviye doğruluğu burada belirlenir ve sizin için bir test sertifikasıyla onaylanır. Ancak dahası da var çünkü aksesuarlar, yedek parçalar ve cihazınıza özel onarım ve kalibrasyon hizmeti hakkında da değerli bilgiler alırsınız.

Devamını oku...

Dönen lazerlerin, çizgi lazerlerinin ve konumlandırma lazerlerinin güvenli kullanımına ilişkin öneriler

EN 60825-1'e göre güvenlik düzenlemeleri, lazer radyasyonlu ölçüm cihazları için bağlayıcıdır. Çoğu lazer seviyesi, lazer sınıfı 2 veya 3R olarak sınıflandırılır. Özellikle döner lazerler ve konumlandırma lazerleri genellikle lazer sınıfı 3R'de sınıflandırılır ve dikkate alınmadan satın alınmamalıdır. Biz de bundan sizin için bazı öneriler çıkardık.

Devamını oku...

İnşaat lazerleri için farklı lazer renkleri

Ölçme ve ölçüm cihazları denilince genellikle 3 farklı lazer türünden söz edilir. Lazer ışınının rengine ve ilgili dalga boyuna göre farklılık gösterir. Örneğin, lazer türleri çizgi lazerlerine ve döner lazerlere monte edilir. Bu üç tip; kırmızı lazer ışını, yeşil lazer ışını ve kızılötesi lazer ışınıdır. Kırmızı ve yeşil lazer ışınlarının dalga boyları görünür aralıktadır, kızılötesi lazer ışını ise görünmez aralıktadır.

Devamını oku...

Konut koruma türlerinin sınıflandırılması

Günlük inşaat uygulamalarında elektrikli ve elektronik cihazların zorlu çevre koşullarına dayanması gerekir. Cihazların satın alma birimlerini veya muhafazalarını sınıflandırmak için uluslararası bir kodlama kullanılmaktadır. IP koruma sınıfları (Uluslararası Koruma Kodları) IP'nin yanı sıra 0 ile 9 arasında iki sayıdan oluşur. İlk sayı, muhafazanın temasa veya yabancı cisimlere karşı ne tür bir koruma sağladığını gösterir. İkinci sayı neme veya suya karşı koruma anlamına gelir. Kod numarası belirlenemiyorsa X ile değiştirilecektir.

Devamını oku...